News:

Partnerzy:

Gdata

Novell

Suse

Netiq

  IV Konwent ochrony danych i informacji

      W dniu 05.11 br. w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej odbył się IV Konwent Ochrony Danych Osobowych i Informacji. W trakcie trwania konwentu prelekcje prowadzone były w dwóch blokach tematycznych: merytorycznym i technicznym.

      Głównymi tematami poruszanymi na konwencie były min.:
- Nowy ABI w obliczu kontroli GIODO,
- Wyzwania w obliczu kolejnej zmiany, czyli o tym jak przygotować się na Rozporządzenie PE,
- Walka z terroryzmem i cyberterroryzmem a ochrona danych osobowych,
- Zgodność z ISO 27001 i ODO w oparciu o KRI,
- Jak uchronić dane osobowe przed próbami ataków socjotechnicznych,
- Zabezpieczenie danych i backup - Zarządzanie bezpieczeństwem IT,
- Chmura nie ukradnie ci pracy.

      Jak widać powyżej, konferencja miała bardzo rozbudowany zakres tematów co umożliwiło poruszenie wielu ważnych kwestii związanych z ochroną danych osobowych i informacji. Jest to szczególnie ważne w związku z prowadzonymi w Unii Europejskiej pracami nad reformą rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Jednymi z ważniejszych zmian jakie niesie za sobą unijna reforma jest wprowadzenie prawa do bycia zapomnianym i prawa do usuwania danych osobowych. Ważne jest również to, że uproszczeniu ulegną klauzule informacyjne i zaistnieje możliwość przenoszenia danych. Znaczącej zmianie ulegną również przepisy dotyczące ABI.

      Goście zgromadzeni na konwencie usłyszeć mogli również wiele ważnych i cennych wskazówek jak chronić dane przed wyciekiem bądź utratą, również w obliczu ataków hakerskich. Padło również wiele wskazówek o tym jak prowadzić działalność w dobie internetu i chronić dane użytkowników różnego rodzaju portali społecznościowych.

 
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij stat4u